mic!! PRVNÍ FOTBALOVÝ ATLAS SVĚTA !!mic
Úvodní strana Ukázky Objednávky Ohlasy O vydavateli Atlas českého fotbalu

OBÁLKA KNIHY Atlas fotbalu představuje unikátní počin v rámci publikační činnosti celého světa. Je totiž skutečně první na světě. Počty titulů, věnovaných mistrovstvím světa a pohárům se pohybují ve stovkách, knihy o slavných klubech a fotbalových hvězdách jdou do tisíců, ale zeměpisný atlas fotbalu nevyšel nikde dosud ani jediný. Kolik českých děl - nepočítáme-li beletrii - se může pochlubit světovou premiérou?
Autoři publikace Radovan Jelínek a Jiří Tomeš jsou geografové, kteří již mají za sebou zpracování úspěšného Školního atlasu Dnešní svět. Na novém atlase fotbalu s nimi spolupracovala řada známých fotbalových novinářů a desítky dopisovatelů z celého světa.

Obsah atlasu, s nímž Vás tato stránka seznamuje, rozdělili autoři do čtyř částí:

 • Globální pohled
  První kapitola knihy obsahuje tematické mapy založené na srovnání regionů a jednotlivých zemí, postihují rozvoj, šíření a význam fotbalu ve světovém měřítku. Jsou také věnovány podmínkám, v nichž se prvoligový fotbal hraje, tj. stadionům a klimatu, dále penězům ve fotbale, fotbalovým přestupům, ale také fotbalovým tragédiím.

 • Mezinárodní soutěže
  Ve druhém oddíle je kartograficky vyjádřena historie všech mistrovství světa, stejně jako šampionátů jednotlivých kontinentů, resp. konfederací. Další strany mapují historii pohárových soutěží na všech kontinentech. Největší prostor je věnován těm nejdůležitějším, to znamená pohárům ligových mistrů, v případě Evropy PMEZ a jejímu nástupci - Lize mistrů a Poháru osvoboditelů, nejvýznamnější klubové soutěži Jižní Ameriky. Řada map je doplněna grafy, které mohou být velmi užitečné sázkařům.

 • Domácí soutěže
  Třetí nejrozsáhlejší blok je věnován regionálním mapám. Přináší mapový soubor všech zemí a teritorií světa, v jejichž rámci jsou zobrazeny všechny kluby, které kdy získaly ligový titul nebo pohár, ale také všechny týmy, které hrají nebo hrály nejvyšší ligovou soutěž.

 • Přílohy
  Čtvrtá část obsahuje seznam dosavadních mistrů, držitelů národních pohárů všech zemí světa a rovněž rozsáhlý rejstřík. Ten v případě tohoto atlasu tvoří seznam všech zobrazených fotbalových klubů (včetně měst) s důležitými charakteristikami (úplný název klubu, případně vysvětlení zkratek, rok založení, vývoj názvu).

Nový Fotbalový atlas obsahuje
 • 128 mapových stran
 • 5 stran znaků fotbalových svazů všech členů FIFA doplněný vlajkami
 • 4 strany (předsádky) znaků nejslavnějších fotbalových klubů
 • přehled všech historických vítězů domácích soutěží - lig a pohárů všech zemí a teritorií světa (celkem 18 stran a cca 15 000 vítězů)
 • rejstřík všech zobrazených fotbalových klubů a měst - celkem 30 000 položek

Uvítáme a oceníme každou připomínku, směřující k vylepšení atlasu, a zejména údaje, které nám pomohou odstranit některá bílá místa, případně nedostatky, jež se v každém atlasovém či encyklopedickém díle, zvláště při jeho prvním vydání, vyskytnou.

Na začátek strany
Úvodní strana Ukázky Objednávky Ohlasy O vydavateli Atlas českého fotbalu