Hlavní stránka
Předmluva Ivana Haška
Obsah knihy - ukázky
Kontakt na vydavatele
Objednávky
Další publikace
Ohlasy
Info pro knihkupce
Fotbalové aktuality
English
  PŘEDMLUVA IVANA HAŠKA

Vážení přátelé fotbalu,
vždycky jsem obdivoval, jak si v zahraničí dovedou vážit fotbalových tradic a historie. Benefiční a rozlučková utkání před plnými tribunami, klubová muzea se spoustou pohárů a archiválií, vynikající fotbalová literatura.

Ivan Hašek

Publikace Atlas českého fotbalu, navazující na dříce vydaný První fotbalový atlas světa, je ovšem i v mezinárodním srovnání zcela unikátní a výjimečná. Její autoři odvedli skvělou práci - shromáždili neuvěřitelné množství fotografického materiálu a čtenářům ho předložili v originální, působivé a atraktivní podobě. Přehledné grafy, mapky a tabulky, zajímave dobové fotografie, podrobné statistické přílohy a rejstříky, samostatné rubriky věnované stadiónům, přestupům i fotbalové ekonomice.

Atlas českého fotbalu si určitě přečte každý, kdo fotbalu fandí, ať už ho zajímá reprezentace, poháry a nejvyšší soutěže, nebo kořeny fotbalového hnutí - města, obce a kluby, amatérská, mládežnická a rekreační kopaná. I člověk, který se na stadión podívá spíše výjimečně, pochopí, proč se stal fotbal takovým fenoménem a nejpopulárnějším sportem planety. Dozví se, z čeho vyrůstá česká fotbalová škola a její největší úspěchy medaile ze světových a evropských šampionátů nebo olympijských her.

Pokud by se ve fotbalové literatuře udělovalo něco podobného jako Zlatý míč, autoři Atlasu českého fotbalu by si ho rozhodně zasloužili.© copyright 2005 | Help service R.S. | all rights reserved